Umów się na wizytę
698 447 400 Justyna
575 370 686 Sylwia

 

Oferta

Dobór kosmetyków

Dobór szamponów odżywek i innych środków pielęgnacyjnych dla naszego pupila jest sprawą prostą :)

Starczy spełnić dwa warunki:

  • dobra jakość
  • dostosowanie do rodzaju sierści

Psy krótkowłose oraz gładkowłose można kąpać uniwersalnymi szamponami. Natomiast psy długowłose i szorstkowłose potrzebują produktów specjalistycznych.
Skóra psa ma inne PH niż skóra człowieka, dlatego nie toleruje kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Należy używać środków przeznaczonych wyłącznie dla zwierząt.
Dobry szampon powinien posiadać delikatne detergenty i pielęgnujące składniki. Jeżeli chcemy utrzymać włos w dobrej kondycji i z pięknym połyskiem używajmy odżywek, lanoliny i olejków dla psów. Włos stanie się wówczas gładki i śliski.

Kąpiele

Każdy pies, podobnie jak człowiek chce być czysty. Jego włos gromadzi wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, osad z kurzu i błota.

Psa powinno się kopać minimum raz w tygodniu w szamponie odpowiednim do rasy oraz rodzaju sierści. Odżywka wraz z lanoliną działa odżywczo nie tylko na sierść psa, ale także na skórę, która podczas kąpieli traci swą naturalną ochronę. Częściej należy kąpać psa rasy długowłosej niż krótkiej.

Od nas pies wyjdzie zawsze czysty i pachnący więc zachęcamy do skorzystania z pełnych pakietów!!!

Obcinanie i szlifowanie pazurków

Niektóre psy nie potrzebują przycinania paznokci. Są to psy które żyją na zewnątrz oraz psy które są bardzo aktywne. Paznokcie same się spiłowują jeśli pies dużo chodzi i biega po betonie i innych twardych nawierzchniach.

Natomiast wszystkie psy, które żyją w mieszkaniach, nie mają możliwości samodzielnej regulacji długości pazurków poprzez ścieranie, dlatego też wymagają regularnego obcinania. Długie i zakrzywione pazurki potrafią wbijać się w opuszki palców i doprowadzić do upośledzenia chodu.
Zabieg ten wymaga delikatności i ostrożności, należy uważać aby nie przyciąć pazurów zbyt krótko, tym samym uszkadzając ukrwiony rdzeń.

W naszym salonie wykonujemy zabieg profesjonalnego obcinania pazurów.

Pielęgnacja oczu i uszu

Najczęstszą dolegliwością uszu jest podrażnienie lub zapalenie nabłonka kanału słuchowego, spowodowane zaleganiem wody, brudu w uszku psa. Objawy stanu zapalnego ucha psa jest łatwo rozpoznawalne

  • ucho psa jest zaczerwienione
  • jego nasada jest rozgrzana
  • a wewnątrz ucha zalega brud – brązowo-czarna maź o nieprzyjemnym zapach
  • nasz pies będzie drapał się w okolicach ucha, bądź w jego wnętrzu

Aby uniknąć stanu zapalnego ucha psa, należy, mniej więcej co dwa tygodnie sprawdzać jego wnętrze zaglądając do środka i przecierając watą ucho.
U nas w salonie czyścimy uszka specjalistycznymi preparatami.

Pielęgnacja oczu powinna odbywać się praktycznie codziennie przez przemywanie zwykłą wodą na waciku aby usunąć śpioszki.

W salonie psiej urody przemywamy oczy specjalnymi preparatami.Usuwamy włosy, aby nie dostawały się do oczu i ich nie drażniły. Wszystkie niepokojące objawy takie jak ropa, zaczerwienienie, nadmierne łzawienie należy konsultować z lekarzem weterynarii.

Perfumowanie

Aby Twój pies był zawsze czysty i pachnący -
do każdej usługi perfumowanie psa gratis!!!

Kosmetyka opuszek łap i okolic sanitarnych

Pękające poduszki łap są dość częstym problemem, z jakim spotykają się właściciele psów, ma to miejsce zwłaszcza zimą i latem.
Zimą poduszki pękają, ponieważ często śnieg i lód posypywany jest solą, a ta wraz z wilgocią - drażni skórę łap zwierzęcia. Dlatego trzeba dbać o specjalne nawilżenie.

Kosmetyka okolic sanitarnych to nic innego,jak strzyżenie i golenie okolic miejsc intymnych psa. Wielu właścicieli nie robi tego samodzielnie i wysyłają psy do salonów. Jest to rozsądne rozwiązanie gdyż pupila można łatwo zranić.

Zapraszamy do naszego salonu na kosmetykę opuszek łap i okolic sanitarnych. Dbając o zdrowie naszych pupili narzędzia są poddawane sterylizacji. 

Strzyżenie

Jedną z wielu usług jaką oferujemy w naszym salonie jest strzyżenie. Dbając o czystość, zdrowie oraz dobre samopoczucie pupila, wykonujemy

  • strzyżenie piesków rasowych i wielorasowych
  • strzyżenie według wzorców FCI
  • strzyżenie na życzenie klienta

Strzyżenie według wzorca FCI - to stylizacja według ściśle określonego standardu,która ma na celu przybliżenie wyglądu psów które są na wystawach.

Posiadamy nowoczesny salon, w którym korzystamy z profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji zwierząt a także pracujemy na bardzo wysokiej klasy sprzęcie groomerskim.

Psi fryzjer w Wodzisławiu Śląskim zaprasza!

Rozczesywnie

Kołtuny, filc stanowią utrapienie prawie wszystkich właścicieli czworonogów. Miejsca szczególnie narażone na skołtunienie u psa to pachwiny, podbrzusze, okolice uszu i szyja. Im dłużej i częściej włos ma kontakt z obrożą, tym większe prawdopodobieństwo na problem z kołtunami. Jeśli zwierzak ma włos długi lub średni, trzeba się liczyć z możliwością powstania kołtunów. Nie obędzie się więc bez regularnego, częstego i dokładnego rozczesywania i szczotkowania sierści.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt jak i preparaty do rozczesywania kołtunów dlatego zapraszamy do zapisania się telefonicznie.

Trymowanie

Trymowanie polega na usuwaniu martwej sierści psa, przy użyciu nożyka trymerskiego.
Ten rodzaj pielęgnacji stosuje się przede wszystkim u ras szorstkowłosych. Nożykiem trymerskim posługuje się prawie tak samo jak grzebieniem, jednak w przypadku ras, które wymagają specjalnej fryzury terriery, sznaucery jest to dosyć czasochłonny zabieg.

Trymowanie poprawia jakość sierści, kolor oraz ogranicza, a nawet eliminuje nadmiar sierści w domu.

Wyczesywanie podszerstka

Zabieg polega na wyciągnięciu martwego podszytu za pomocą różnych narzędzi. Regularne usuwanie podszerstka jest ważne dla zdrowia skóry psa. Zalegający martwy podszerstek zbija się i filcuje utrudniając dostęp powietrza do skóry, co może prowadzić do powstania stanów zapalnych, nadmiernego wydzielania łoju, infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Zabieg ten jest konieczny u wszystkich ras posiadających podszerstek, szczególnie w okresach sezonowej wymiany włosów.

Wizyty adaptacyjne dla szczeniąt

Dla oswojenia pupila z psim fryzjerem WIZYTA ADAPTCYJNA DLA SZCZENIĄT MIĘDZY 3 A 6 MIESIĄCE ŻYCIA GRATIS !!!

Pierwsza wizyta psa w salonie groomingu powinna odbyć się w wieku ok. 3 miesięcy. Jest to najlepszy okres aby szczeniak został oswojony z dotykiem, głaskaniem, dźwiękami i zapachami związanymi z pielęgnacją przez groomer'a.

Aby przygotować pieska do pierwszej wizyty w salonie należy podjąć pewne kroki w domu:

Głaskanie

Pies, który ma być klientem salonów fryzjerskich dla psów, musi od szczeniaka nauczyć się być głaskanym, dotykanym i podnoszonym przez różne osoby a w szczególności miejsca takie jak łapy (Podnoś, przytrzymuj i masuj każdą łapę, dotykaj opuszków i skóry pomiędzy palcami), pysk, uszy (Regularnie masuj uszy) i ogon. Możliwie często pozwalaj głaskać swojego psa obcym osobom, aby był on do tego w pełni przyzwyczajony.

Stolik fryzjerski

szczeniaczek powinniem od małego być stawiany na stolik, ponieważ jest to nieduża powierzchnia sporo ponad ziemią. Należy piesia przyzwyczaić do spokojnego stania na stoliku. Należy uczyć psa od początku, że ze stolika fryzjerskiego jest zawsze zdejmowany przez nas.

Czesanie

Psa czeszemy kilkukrotnie w ciągu dnia, przez krótką chwilę. Mały piesek często traktuje to jak zabawę i zaczyna gryźć szczotkę bądź nas samych. Nie możemy na to pozwolić, dlatego podczas takiego procederu najlepiej zabawić psa jego ulubioną zabawką i odwrócić uwagę od szczotki

Kąpanie

Pieska należy oswoić z wanną, brodzikiem i z szumem strumienia wody. Na początek jednak warto do wanny/brodzika nalać jedynie odrobinę wody, aby zwilżyć opuszki łap. W ten sposób stopniowo przyzwyczaimy psa do kąpieli

Suszenie i maszynka

ważną rzeczą jest przyzwyczajenie naszego pieszczocha do odgłosów suszarki i maszynki elektrycznej. Na sam początek dajemy zwierzakowi czas na oswojenie się z wyłączonymi urządzeniami. Potem stopniowo przyzwyczajamy do odgłosu tych urządzeń. Najpierw z daleka (np. susząc sobie włosy ) później coraz bliżej.

Nożyczki

systematycznie przyzwyczajenie szczeniaka do odgłosu nożyczek. Na początku niedaleko psa obcinajmy papier,później coraz bliżej głowy psa ruszajmy nożyczkami aby szczeniaczek przyzwyczaił się do tego odgłosu. Można też przykładać zamknięte nożyczki do ciała pieska.